cze 13, 2021 | Ordo Medicus

Wprowadzone przez rząd Mateusza Morawieckiego restrykcje sanitarne odbiły się bardzo niekorzystnie na dzieciach. Zamknięte szkoły, przedszkola i obiekty sportowe odcięły im dostęp do rówieśników, możliwości wspólnej zabawy czy uprawiania sportu. Lockdown czy nakaz noszenia masek wpłynęły też niekorzystnie na ich psychikę. Dzieci bardzo rzadko chorują na Covid-19, stały się jednak bezbronnymi ofiarami środków mających zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Jako rodzice musimy pamiętać o najmłodszych. Serdeczna rozmowa, wspólna zabawa, wycieczka czy sport pomogą im odetchnąć po miesiącach izolacji. Także czytanie dzieciom książek może mieć pozytywny wpływ na ich samopoczucie. Chcielibyśmy zaproponować jedną a nich.

Wieczorne rozmowy z wnukami – w trudnym czasie to zbiór opowiadań napisanych dla Alka i Helenki, dzieci Grzegorza i Aleksandry – syna i synowej autora, a zadedykowanych wszystkim jego wnukom. Te wieczorne rozmowy dotyczą jednej rodziny, ale mogą odnosić się do wielu. Autor opowiada nie tylko o ludziach i zdarzeniach, ale także, bardziej ogólnie, o wierności, odwadze, troskliwości, pracowitości, pobożności, o prostym i oczywistym trwaniu przy wierze, wartościach i zasadach, o pielęgnowaniu tradycji rodzinnej i narodowej.

Książka ma charakter uniwersalny i nadaje się dla dzieci w różnym wieku. Można ja nabyć na stronie wydawcy, w księgarniach internetowych na przykład Sanctus, bądź w tradycyjnych sklepach z książkami.

Kazimierz Braun, autor książki, jest reżyserem, pisarzem, nauczycielem akademickim. Reżyserował, wykładał i publikował w Polsce, a po wyrzuceniu z pracy w stanie wojennym, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Irlandii. Jest autorem licznych książek z dziedziny historii teatru oraz poezji, powieści i dramatów.