gru 22, 2022 | dr Mariusz Błochowiak

W wywiadzie udzielonym telewizji „Transition TV” prof. med. Sucharit Bhakdi, wypowiedział się bardzo krytycznie na temat całego przemysłu szczepionkowego, a więc nie tylko szczepionek przeciw COVID-19.

Publikujemy cały istotny fragment:

„W czasie mojej aktywności zawodowej prowadziłem wykłady z mikrobiologii, chorób zakaźnych, immunologii i częściowo również z wirusologii. Przez wiele lat, 30 lat. I te wykłady były bardzo lubiane. Muszę tak powiedzieć. Cieszyły się naprawdę wysoką frekwencją. Sprawiało mi to przyjemność. Nauczanie jest …  Nie potrafię bez tego żyć. Chętnie nauczam. I pewnego dnia, Karina [żona prof. Bhakdiego – przyp. red.], ona to pamięta, powiedziała do mnie: Spisz swoje wykłady, zanim będzie za późno, dla społeczeństwa. I wtedy powstała właśnie ta pozycja. To było bardzo dużo pracy. Omawiamy w niej wiele ważnych chorób zakaźnych naszych krajowych, ale również kilka spoza granic kraju, jak malaria. Książka nie jest gruba, każdej chorobie czy infekcji poświęconych jest od 4 do 6 stron. Ale jest to tak wyjaśnione, że zrozumie to laik. Omawiamy tu też wszystkie szczepionki. Ale te rozdziały o szczepieniach musimy zrewidować, ponieważ ja wciąż się uczę. Naprawdę. Przez ostatnie dwa i pół roku nauczyłem się o szczepieniach więcej, niż przez te wcześniejsze trzydzieści lat.

I teraz zrozumiałem, dlaczego moi koledzy tego nie wiedzą. To były poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Dlaczego? Dlaczego tak jest?

I mam już teraz odpowiedź. Odpowiedź jest bardzo prosta:

Cały przemysł szczepionkowy to jedno ogromne oszustwo. Prawdopodobnie największe i najbardziej niebezpieczne medyczne oszustwo wszechczasów. To, z czym mamy teraz do czynienia, to jest wierzchołek (góry lodowej), produkt końcowy tego oszustwa.”

 

Prof. dr med. Sucharit Bhakdi – naukowiec i lekarz, wybitny specjalista w dziedzinie mikrobiologii i epidemiologii chorób zakaźnych oraz immunologii. Przez 22 lata był dyrektorem Instytutu Mikrobiologii Medycznej i Higieny na Uniwersytecie w Moguncji w Niemczech. Autor kilkuset publikacji naukowych, jeden z najczęściej cytowanych naukowców w dziedzinie medycyny w Niemczech. Jego indeks Hirscha to 86, co odpowiada poziomowi noblistów. W latach 1990–2012 był redaktorem naczelnym czasopisma naukowego „Medical Microbiology and Immunology”.
Prof. Sucharit Bhakdi otrzymał kilkanaście wyróżnień za swoją pracę naukową.

tłum. Magdalena Geserick

PS.

Nasza Fundacja pracuje nad książką bazującą na setkach publikacji naukowych dotyczącą tradycyjnych szczepionek dla dzieci. Chcemy zbadać ten temat-tabu i przedstawić,  co wiemy o klasycznych szczepionkach od strony naukowej (a czego nie), a co jest być może mitem.

Potrzebujemy na ten cel ok. 50 tys. zł. Zachęcamy do wsparcia projektu:

ordomedicus.org/wspieram

https://zrzutka.pl/j36cen

 

Fundacja, żeby być niezależną utrzymuje się tylko z darowizn i sprzedaży książek.

Darowizny można odliczać od dochodu.
Inicjatywy podejmujmy na tyle, na ile starcza nam środków.