mar 21, 2021 | Ordo Medicus

Profesor Roman Zieliński, genetyk z Centrum Biomatematyki, Genomiki i Ewolucji w Olsztynie, ostrzega przed skutkami masowych szczepień na Covid-19 i apeluje o zniesienie lockdownu.

Bądźmy ostrożni, sytuacja epidemiologiczna może się pogorszyć. Coraz więcej osób zaszczepionych. Może to przyczynić się do wzrostu transmisji wirusów. Powód, nieodpowiedni termin szczepień, w szczycie sezonu przeziębieniowego i naturalne osłabienie organizmu. Tak zwane „szczepionki” genetyczne mogą tylko pogorszyć sytuację i doprowadzić do powstania wysoce zjadliwych szczepów wirusów.

Również maseczkowicze pogarszają sytuację, zwiększając transmisję wirusów, będąc żywymi inkubatorami. Gdy znajdują się oni w moim otoczeniu, omijam ich szerokim łukiem.

Wszystko to może sprawić, że walcząc z łagodnym, przeziębieniowym koronawirusem, o zachorowalności około 1% i śmiertelności poniżej 0,2%, wygenerujemy ogniska epidemii, z groźnymi do opanowania szczepami wirusów.

Niech poniższy przykład, bezsensownej walki z wirusami, będzie dla nas przestrogą:

„Wzrost zachorowalności w Izraelu i UK po rozpoczęciu szczepień jest zastanawiający. Ewolucja bardziej zjadliwych form pod wpływem niesterylizujących szczepionek poprzez wywołanie silnej presji selekcyjnej jest opisywana w literaturze. Szczepienia drobiu przeciw wirusowi MDV, wprowadzone w latach 1970, doprowadziły do powstania serotypu wywołującego cięższe objawy choroby i prawie 100% śmiertelność u niezaszczepionych, młodych osobników. Przed wprowadzeniem szczepień choroba dotyczyła tylko niektórych starszych osobników, rzadko była letalna (Read AF, Baigent SJ, Powers C, Kgosana LB, Blackwell L, Smith L, Kennedy DA, Walkden-Brown SW, Nair VK. 2015. Imperfect vaccination can enhance the transmission of highly virulent pathogens. PLOS Biology 13:e1002198).

Przykład drobiu unaocznia, że efekty powszechnych szczepień przeciwko początkowo łagodnej chorobie i lekceważenie złożoności interakcji pomiędzy patogenem a żywicielem może doprowadzić do nieoczekiwanych skutków epidemiologicznych. Jeżeli dodamy, że pojawienie się zjadliwych szczepów MDV jest ściśle związane z chowem klatkowym to analogie do obecnej sytuacji „lockdownowej” są niepokojące. Powinniśmy jak najszybciej zacząć żyć normalnie, aby nie stać się przysłowiowymi kurami w klatce”.

Więcej na temat szczepionek w: „Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy. Cz. 4” (w przygotowaniu do druku).