sty 22, 2022 | Ordo Medicus

Jak już wielokrotnie informowaliśmy do Polski na zaproszenie Fundacji Ordo Medicus przyjedzie dr. med. Wolfgang Wodarg, który wygłosi prelekcje w następujących miejscowościach:

  • Kraków – 28.01.2022, godz. 18:00 – Hotel Sympozjum, ul. Kobierzyńska 47, 30-363 Kraków
  • Warszawa – 30.01.2022, godz. 18:00 – Hotel Royal Arkadia, ul. Bronisława Czecha 10, 04-555 Warszawa
  • Rumia – 31.01.2022, godz. 18:00 – Hotel Faltom  Grunwaldzka 7, 84-230 Rumia

Wstęp wolny.

Dr. Wodarg weźmie również udział w posiedzeniu Komisji śledczej ds. pandemii. Wszystkie spotkania będą nagrywane, tłumaczone i transmitowane do internetu.

Podczas pobytu w Polsce dr Wodarg będzie promować swoją książkę wydaną przez Fundację Ordo Medicus pt. „Fałszywe pandemie. Argumenty przeciwko rządom strachu”, która znalazła się na pierwszym miejscu na liście bestsellerów niemieckiego czasopisma „Spiegel”. Zachęcamy do nabywania książki w naszym sklepie, ponieważ stanowi to wsparcie Instytutu Ordo Medicus.

Na początku marca za zaproszenie Ordo Medicus przybędzie również prof. med. Sucharit Bhakdi, którego program pobytu przedstawimy w późniejszym czasie. Profesjonalna organizacja tak wielu wydarzeń to koszt ok. 50 tys. zł. Dlatego prosimy o wsparcie finansowe na miarę swoich możliwości. Jeśli te inicjatywy zyskają Państwa wsparcie to będzie to dla nas sygnał, żeby organizować kolejne, wielkie wydarzenia na merytorycznie światowym poziomie.

Wspieraj nas

Dr med. Wolfgang Wodarg jest internistą i pulmonologiem, specjalistą w zakresie higieny i medycyny środowiskowej, a także zdrowia publicznego i medycyny społecznej. Po zakończeniu pracy klinicznej przez 13 lat pracował w charakterze internisty, w tym m.in. jako lekarz publiczny w Szlezwiku-Holsztynie. Pełnił ponadto funkcję wykładowcy na uniwersytetach i w szkołach wyższych oraz był przewodniczącym Komitetu Ekspertów ds. powiązanych z medycyną Ochrony Środowiska przy Izbie Lekarskiej Szlezwiku-Holsztynu.

W 1991 roku otrzymał stypendium na Uniwersytecie Johna Hopkinsa w Baltimore w USA (epidemiologia). Jako członek niemieckiego Bundestagu w latach 1994-2009 był inicjatorem i rzecznikiem Komisji „Etyka i prawo współczesnej medycyny” oraz członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, gdzie przewodniczył Podkomisji ds. Zdrowia. Pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury, Edukacji i Nauki.

W 2009 roku dr Wodarg zainicjował powstanie komisji śledczej w Strasburgu, dotyczącej roli WHO w fałszywej pandemii H1N1 (świńska grypa), gdzie nadal pracował po zakończeniu kadencji jako ekspert naukowy. Od 2011 roku działa jako niezależny wykładowca uniwersytecki, lekarz i naukowiec. Do 2020 roku był dobrowolnym członkiem zarządu i szefem Grupy ds. Zdrowia w Transparency International Germany. Latem 2020 roku wraz z kilkoma prawnikami powołał oddolną komisję śledczą ds. koronawirusa, której celem jest wyjaśnienie wszelkich okoliczności związanych z obecną sytuacją tzw. pandemii.