Szczepienia przeciwko HPV

wrz 5, 2023 | dr Mariusz Błochowiak

Polecamy wywiad red. Pospieszalskiego z dr n.med. Jackiem Madejem, ginekologiem, specjalistą od kolposkopii, synem światowej sławy eksperta prof. Jana Madeja dotyczący skuteczności i bezpieczeństwa szczepień przeciwko HPV (wirus brodawczaka ludzkiego).

Ordo Medicus odradza szczepienia przeciwko HPV.

Dr Jacek Grzegorz Madej, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie 1987 rok.
Specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa.

I stopień specjalizacji 1990 rok, II stopień specjalizacji 1993 rok. Obrona pracy doktorskiej  „Kliniczne znaczenie ektopii doczesnowej w patologii wczesnej ciąży” w 2003 roku.

Od 1987 roku początkowo jako asystent a od 2004 do 2008 roku na stanowisku adiunkta obecnej Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Onkologii, Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
W 2008 roku na własną prośbę odszedł z Kliniki na znak protestu przeciwko niegodnym praktykom wprowadzanym przez Profesora Antoniego Bastę, następcę Profesora Jana Madeja na stanowisku Kierownika Kliniki i prezesa Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy /PTKiPSM/.

Założyciel wraz z Profesorem Janem Madejem Centrum chorób szyjki macicy i sromu, w którym od 2007 roku  pracuje do chwili obecnej.

Autor i współautor kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w piśmiennictwie krajowym i europejskim z zakresu ginekologii onkologicznej ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki i leczenia zmian przedrakowych i wczesnych postaci tego schorzenia w obrębie dolnego odcinka kobiecego narządu płciowego a zwłaszcza szyjki macicy.

Współautor rozdziału p.t. „Kolposkopia” w podręczniku dla lekarzy i studentów „Ginekologia” pod red. Prof. Z. Słomki wydanym w 1997 roku.
Organizator i kierownik naukowy kursów kolposkopowych organizowanych przez Klinikę Ginekologii, Położnictwa i Onkologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum i Polskie Towarzystwo Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy.

W 2008 roku, decyzją zarządu PTKiPSM, za całokształt działalności na rzecz kolposkopii został mu przyznany tytuł honorowego członka Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy, którego nie przyjął w proteście przeciwko nieprawidłowościom w strukturach samego zarządu, jak i ówczesnej polityce programowej tego Towarzystwa.

 

Wesprzyj nas

Fundacja Ordo Medicus działa pro bono na rzecz zdrowia, wolności, prawdy i niezależnej nauki. Prosimy Państwa o wsparcie naszej pracy dla dobra Polaków poprzez przekazanie darowizny. Dziękujemy!

Fundacja

Fundacja Ordo Medicus

Osiedle Przemysława 16A/6
61-064 Poznań

KRS: 0000935169
REGON: 520544855
NIP: 7792532821

© Ordo Medicus 2024 | Polityka prywatności
Wdrożenie: solmedia.pl