mar 17, 2022 | dr Mariusz Błochowiak

Zamieszczamy XIII posiedzenie Komisji śledczej ds. pandemii z udziałem lek. Piotra Wojciechowskiego, które odbyło się 11 marca 2022 roku.

Przeczytaj pełną transkrypcję posiedzenia

Piotr Wojciechowski, lekarz i major rezerwy, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Ukończył tzw. krótką ścieżkę specjalizacji z medycyny ratunkowej. Przez 5 lat był kierownikiem pogotowia, a przez kolejne 5 lat koordynatorem Oddziału Intensywnej Terapii w Chełmnie. Od 2012 roku pracował jako anestezjolog w kilku szpitalach powiatowych i przez 20 lat pełnił funkcję lekarza zespołów reanimacyjnych.

Od września do listopada 2020 roku pracował w Oddziale Intensywnej Terapii Szpitala Zakaźnego w Bydgoszczy, a od listopada 2020 do kwietnia 2021 roku w oddziale covidowym szpitala w Wąbrzeźnie w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Od listopada 2021 roku do chwili obecnej pracuje ponownie w oddziale covidowym szpitala wąbrzeskiego.

Komisja śledcza ds. pandemii jest oddolną, niezależną i nie powiązaną z żadną partią czy ugrupowaniem politycznym inicjatywą Instytutu Ordo Medicus i jej działanie jest finansowane przez dobrowolne darowizny. Finansowania wymaga zarówno działalność merytoryczna, organizacyjna, jak i techniczna obsługa posiedzeń i strony internetowej. Dlatego prosimy o wsparcie na miarę swoich możliwości. Z góry dziękujemy.

https://ordomedicus.org/wspieram

Komisja śledcza ds. pandemii została powołana przez Instytut Ordo Medicus celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności obecnej sytuacji i zebrania materiału dowodowego. Komisja będzie przesłuchiwać lekarzy, naukowców i wszystkich, którzy mogą się przyczynić do wyjaśnienia obecnego kryzysu. Jeśli zebrany materiał dowodowy na to pozwoli, to zostaną postawione zarzuty osobom podejrzanym. Komisja jest niezależna, społeczna i nie powiązana z żadną partią czy ugrupowaniem politycznym.

Informacje dotyczące Komisji śledczej i jej posiedzeń znajdują się na dedykowanej podstronie:

https://ordomedicus.org/category/posiedzenia/

Zachęcamy do szerokiego rozpowszechniania posiedzeń Komisji na swoich kanałach. Posiedzenia można w prosty sposób ściągnąć klikając na poniższy link: bit.ly/komisjadspandemii

Zachęcamy też do cięcia nagrania na krótsze fragmenty pod warunkiem nie wyjmowania wypowiedzi z kontekstu czy manipulacji oraz podania źródła.

W naszym sklepie polecamy szereg ciekawych książek i zachęcamy do zakupów w nim, ponieważ to wspiera Fundację Ordo Medicus.

Patroni medialni (kolejność alfabetyczna): AlterShot, Centrum Edukacyjne Polska, DoZdrowia.com.pl, Góralskie Veto, Janek Pospieszalski Warto, Najwyższy Czas, PL1TV, PSNLiN.pl, Rzeszów24.pl, STOPNOP, Stowarzyszenie Prawników Głos Wolnośći, Suwerenni, tvPodkarpacie.pl, TvPolska.pl,Warszawska Grupa Luka&Maro, WOLNOŚĆTV.