paź 14, 2022 | Ordo Medicus

W księgarni naszej Fundacji można już zamawiać w promocyjnej, przedsprzedażowej cenie znakomitą, bardzo dobrze udokumentowaną książkę pt. „Jak zakończyć epidemię autyzmu? Związek autyzmu ze szczepionkami”.

„Fundacja Ordo Medicus wydaje książki, które poruszają tematy trudne i kontrowersyjne, o ogromnym znaczeniu dla zdrowia publicznego. Trudno wyobrazić sobie coś bardziej prowokacyjnego niż podważanie tego, co powszechnie wydaje się niepodważalne. Każdy, kto kwestionuje tezę, że szczepionki nie mają nic wspólnego z autyzmem, najczęściej porusza kamień, który wywołuje lawinę krytyki i oszczerstw, a nawet poważnych konsekwencji wizerunkowych i zawodowych. Książka „Jak zakończyć epidemię autyzmu?” jest rewolucyjna, i to nie tylko dlatego, że wbija kij w mrowisko utartych poglądów, ale przede wszystkim dzięki spójnej, konsekwentnej i przekonującej narracji, solidnie podpartej przez bogatą literaturę naukową i niepodważalne źródła informacji. Zgłębiając lekturę, stajemy się świadkami przejmującej walki rodziców o prawdę na temat choroby ich dziecka. Nie zgadzam się z hasłem, że jest to „książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic” – dzieło J.B. Handleya powinien przeczytać dosłownie każdy! Chociaż wielu z nas ma świadomość, że funkcjonujemy w komercyjnej rzeczywistości, kreowanej przez korporacje, media, polityków i naukę przesiąkniętą konfliktami interesów, to i tak tracimy czujność, przestajemy kwestionować, weryfikować, poddajemy się modnym przekonaniom i płyniemy z głównym nurtem. Niniejsza książka to okazja, aby wyjść z bańki informacyjnej i wreszcie nauczyć się wątpić, podążając za jakże trafną maksymą Tadeusza Kotarbińskiego: „Nauka polega na podważaniu wszystkiego co można podważyć, bo tylko dzięki temu można wykryć to, czego podważyć się nie da”.

Dr n. med. Piotr Witczak, z wprowadzenia do polskiego wydania.

Chcielibyśmy zaprosić autora do Polski. Gdyby ktoś z Państwa chciał wesprzeć tę inicjatywę to zachęcamy:

Darowizny można odliczać od podatku.

Fundacja, żeby być niezależną utrzymuje się tylko z darowizn i sprzedaży książek, a inicjatywy podejmujmy na tyle, na ile starcza nam środków.