Ordo Medicus popiera tzw. Deklarację z Great Barrington przygotowaną latem 2020 przez czołowych naukowców uniwersytetów Harvarda, Oxfordu i Stanfordu.

Deklaracja ta apeluje do rządzących na całym świecie o skupianie wysiłków epidemiologicznych i ograniczeń sanitarnych w walce z Covid-19 na osobach starszych, schorowanych i obciążonych czynnikami ryzyka, przy jednoczesnym nieingerowaniu w życie i prawa człowieka osób młodych i mających niskie ryzyko ciężkiego przebiegu choroby. W ten sposób można osiągnąć naturalną odporność stadną i ograniczyć ilość zgonów na Covid-19 bez potrzeby wprowadzania katastrofalnych, niszczących gospodarkę, kulturę i religię lockdownów. Jak pokazują badania na całym świecie, lockdowny przyczyniają się do nadmiarowej liczby zgonów, lawinowego wzrostu bezrobocia, upadku całych branż gospodarki, ale też gwałtownego wzrostu chorób psychicznych, samobójstw oraz uzależnienia od narkotyków i alkoholu.

#Lockdown kills, lockdown zabija – dlatego też zachęcamy do zapoznania się z treścią deklaracji z Great Barrington i podpisywania jej.