lut 7, 2022 | dr Mariusz Błochowiak

English version of a Polish investigative committee session for the corona virus pandemic.

Our guest was dr. med. Wolfgang Wodarg and the meeting took place on the 29th of January 2022 in Poland.

This meeting can be found on the web page ordomedicus.org, which belongs to the Ordo Medicus Foundation of Polish doctors and scientists for health, freedom, truth and independent science.

https://ordomedicus.org/category/posiedzenia/

The meeting can also be downloaded in an easy way from bit.ly/komisjadspandemii

Please support our activity:

ordomedicus.org/wspieram/

W sobotę 29 stycznia miało miejsce XI posiedzenie Komisji śledczej ds. pandemii.

Podczas XI posiedzenia Komisja przesłuchała dr. med. Wolfganga Wodarga, autora wydanej przez Fundację Ordo Medicus książki „Fałszywe pandemie. Argumenty przeciwko rządom strachu”. Książka znalazła się na pierwszym miejscu na liście bestsellerów niemieckiego czasopisma „Spiegel”.

Książkę można nabyć w naszym sklepie, do czego zachęcamy, bo to wspiera Fundację Ordo Medicus.

Na naszej stronie w dziale Konferencje i Posiedzenia są już 4 nagrania z dr. Wodargiem.

Posiedzenie Komisji śledczej:

https://ordomedicus.org/category/posiedzenia/

3 spotkania w Krakowie, Warszawie i Rumi:

https://ordomedicus.org/category/konferencje/

Zachęcamy do upowszechniania i wycinania fragmentów.

Prosimy też o wsparcie na pokrycie kosztów tych unikatowych wydarzeń. Koszt wyniósł ponad 40 tys.!

ordomedicus.org/wspieram/

Dr med. Wolfgang Wodarg jest internistą i pulmonologiem, specjalistą w zakresie higieny i medycyny środowiskowej, a także zdrowia publicznego i medycyny społecznej. Po zakończeniu pracy klinicznej przez 13 lat pracował w charakterze internisty, w tym m.in. jako lekarz publiczny w Szlezwiku-Holsztynie. Pełnił ponadto funkcję wykładowcy na uniwersytetach i w szkołach wyższych oraz był przewodniczącym Komitetu Ekspertów ds. powiązanych z medycyną Ochrony Środowiska przy Izbie Lekarskiej Szlezwiku-Holsztynu.

W 1991 roku otrzymał stypendium na Uniwersytecie Johna Hopkinsa w Baltimore w USA (epidemiologia). Jako członek niemieckiego Bundestagu w latach 1994-2009 był inicjatorem i rzecznikiem Komisji „Etyka i prawo współczesnej medycyny” oraz członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, gdzie przewodniczył Podkomisji ds. Zdrowia. Pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury, Edukacji i Nauki.

W 2009 roku dr Wodarg zainicjował powstanie komisji śledczej w Strasburgu, dotyczącej roli WHO w fałszywej pandemii H1N1 (świńska grypa), gdzie nadal pracował po zakończeniu kadencji jako ekspert naukowy. Od 2011 roku działa jako niezależny wykładowca uniwersytecki, lekarz i naukowiec. Do 2020 roku był dobrowolnym członkiem zarządu i szefem Grupy ds. Zdrowia w Transparency International Germany. Latem 2020 roku wraz z kilkoma prawnikami powołał oddolną komisję śledczą ds. koronawirusa, której celem jest wyjaśnienie wszelkich okoliczności związanych z obecną sytuacją tzw. pandemii.

Komisja śledcza ds. pandemii jest oddolną, niezależną i nie powiązaną z żadną partią czy ugrupowaniem politycznym inicjatywą Instytutu Ordo Medicus i jej działanie jest finansowane przez dobrowolne darowizny. Finansowania wymaga zarówno działalność merytoryczna, organizacyjna, jak i techniczna obsługa posiedzeń i strony internetowej. Dlatego prosimy o wsparcie na miarę swoich możliwości. Z góry dziękujemy.

Wspieraj nas

Komisja śledcza ds. pandemii została powołana przez Instytut Ordo Medicus celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności obecnej sytuacji i zebrania materiału dowodowego. Komisja będzie przesłuchiwać lekarzy, naukowców i wszystkich, którzy mogą się przyczynić do wyjaśnienia obecnego kryzysu. Jeśli zebrany materiał dowodowy na to pozwoli, to zostaną postawione zarzuty osobom podejrzanym. Komisja jest niezależna, społeczna i nie powiązana z żadną partią czy ugrupowaniem politycznym.

Informacje dotyczące Komisji śledczej i jej posiedzeń znajdują się na dedykowanej podstronie:

O komisji

Zachęcamy do szerokiego rozpowszechniania posiedzeń Komisji na swoich kanałach. Posiedzenia można w prosty sposób ściągnąć klikając na poniższy link: bit.ly/komisjadspandemii

Zachęcamy też do cięcia nagrania na krótsze fragmenty pod warunkiem nie wyjmowania wypowiedzi z kontekstu czy manipulacji.

Patroni medialni (kolejność alfabetyczna): AlterShot, Centrum Edukacyjne Polska, DoZdrowia.com.pl, Góralskie Veto, Janek Pospieszalski Warto, Najwyższy Czas, PL1TV, PSNLiN.pl, Rzeszów24.pl, STOPNOP, Stowarzyszenie Prawników Głos Wolnośći, Suwerenni, tvPodkarpacie.pl, TvPolska.pl, WOLNOŚĆTV.