mar 22, 2021 | Ordo Medicus

25. marca odbędzie się online debata naukowa dziennikarzy z lekarzami pod tytułem „Polska w Pandemii: Ochrona zdrowia”. Debata jest organizowana przez Warsaw Enterprise Institute (WEI) i towarzyszyć jej będzie prezentacja raportu WEI na temat stanu ochrony zdrowia w Polsce. Autorem raportu jest internista i kardiolog Paweł Basiukiewicz. Początek debaty na ZOOM o godzinie 14:00.

Warsaw Enterprise Institute zaprasza na debatę prezentująca pierwszy Raport z cyklu „Polska w pandemii”, w którym została przeanalizowana sytuacja polskiego systemu ochrony zdrowia w ostatnim roku. Raport pt. „Polska w pandemii – Ochrona zdrowia” autorstwa lekarza Pawła Basiukiewicza dostępny będzie w dniu debaty na stronie internetowej – www.wei.org.pl.

Termin:🗓 25.03 (czwartek) 🕓godz. 14:00
Lokalizacja: Platforma ZOOM (🎥transmisja na Facebook oraz YouTube)

W trakcie pandemii Covid-19 zanotowano w Polsce ok. 87 tys. tzw. zgonów nadliczbowych, przede wszystkim wśród osób starszych (ponad 94 proc. to osoby po 60 r. ż.). Nie wszystkie z tych zgonów to Covid-19, wiele to wynik zaniechania bądź ograniczenia świadczenia usług medycznych niezwiązanych z leczeniem chorych na tę chorobę. Te zgony plasują Polskę na szarym końcu Europy. Jest gorzej niż gdzie indziej bez względu na to, czy mowa o krajach z, czy bez lockdownu. Z czego wynika zapaść polskiej ochrony zdrowia w pandemii? Była nieunikniona?

Na te pytania będą odpowiadać zaproszeni przez WEI eksperci. Raport WEI „Ani jednej łzy. Ochrona zdrowia w pandemii”, który przygotował lekarz medycyny Paweł Basiukiewicz jest pierwszą z czterech publikacji, w których WEI podsumował rok funkcjonowania państwa w czterech różnych wymiarach: ochrony zdrowia, sądów i policji, gospodarczym i zarządzania konfliktem społecznym. Raporty będą prezentowane co tydzień.

W debacie wezmą udział:
🔵 lek. Paweł Basiukiewicz – Kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, autor raportu WE
🔵 prof. Andrzej Zybała – politolog, kierownik Katedry Polityki Publicznej w Szkole Głównej Handlowej
🔵 Maria Libura – kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej
🔵 dr n. med. Tomasz Maciejewski – dyrektor Instytutu Matki i Dziecka
🔵 Jerzy Milewski – ekspert rynku farmaceutycznego i medycznego, przedsiębiorca, członek Narodowej Rady Rozwoju
🔵 Tomasz Wróblewski – Prezes Warsaw Enterprise Institute
🔵 Sebastian Stodolak (moderator) – Szef Departamentu Badań i Analiz WEI

🎥Transmisja z debaty dostepna będzie na profilu Facebook WEI oraz kanale YouTube – Warsaw Enterprise Institute.

Zapraszamy!