lut 4, 2022 | dr Mariusz Błochowiak

Zamieszczamy wraz ze slajdami (u dołu strony) nagranie ze spotkania z udziałem dr. med. Wolfganga Wodarga, które się odbyło w Krakowie 28 stycznia 2022 roku.

Zachęcamy do wsparcia tego wydarzenia, którego rozmach pociągnął za sobą duże koszty sięgające ponad 40 tysięcy złotych.

Wspieraj nas

Zachęcamy też do nabywania książki dr. Wodarga wydanej przez Fundację Ordo Medicus pt. „Fałszywe pandemie. Argumenty przeciwko rządom strachu”, która znalazła się na pierwszym miejscu na ście bestsellerów niemieckiego czasopisma „Spiegel”. Książkę warto zamawiać w naszym sklepie, ponieważ wspiera to Fundację Ordo Medicus.

https://ordomedicus.org/sklep

Jeśli te inicjatywy zyskają Państwa wsparcie to będzie to dla nas sygnał, żeby organizować kolejne, wielkie wydarzenia na merytorycznie światowym poziomie.

Dr med. Wolfgang Wodarg jest internistą i pulmonologiem, specjalistą w zakresie higieny i medycyny środowiskowej, a także zdrowia publicznego i medycyny społecznej. Po zakończeniu pracy klinicznej przez 13 lat pracował w charakterze internisty, w tym m.in. jako lekarz publiczny w Szlezwiku-Holsztynie. Pełnił ponadto funkcję wykładowcy na uniwersytetach i w szkołach wyższych oraz był przewodniczącym Komitetu Ekspertów ds. powiązanych z medycyną Ochrony Środowiska przy Izbie Lekarskiej Szlezwiku-Holsztynu.

W 1991 roku otrzymał stypendium na Uniwersytecie Johna Hopkinsa w Baltimore w USA (epidemiologia). Jako członek niemieckiego Bundestagu w latach 1994-2009 był inicjatorem i rzecznikiem Komisji „Etyka i prawo współczesnej medycyny” oraz członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, gdzie przewodniczył Podkomisji ds. Zdrowia. Pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury, Edukacji i Nauki.

W 2009 roku dr Wodarg zainicjował powstanie komisji śledczej w Strasburgu, dotyczącej roli WHO w fałszywej pandemii H1N1 (świńska grypa), gdzie nadal pracował po zakończeniu kadencji jako ekspert naukowy. Od 2011 roku działa jako niezależny wykładowca uniwersytecki, lekarz i naukowiec. Do 2020 roku był dobrowolnym członkiem zarządu i szefem Grupy ds. Zdrowia w Transparency International Germany. Latem 2020 roku wraz z kilkoma prawnikami powołał oddolną komisję śledczą ds. koronawirusa, której celem jest wyjaśnienie wszelkich okoliczności związanych z obecną sytuacją tzw. pandemii.

Patroni medialni (kolejność alfabetyczna): AlterShot, Centrum Edukacyjne Polska, Góralskie Veto, Janek Pospieszalski Warto, Najwyższy Czas, PL1TV, PSNLiN.pl, Rzeszów24.pl, STOPNOP, Stowarzyszenie Prawników Głos Wolnośći, Suwerenni, tvPodkarpacie.pl, TvPolska.pl, WOLNOŚĆTV, WSR 24.

Pobierz PDF